سیاه ‌دانه برای بدن نوزاد

گیاه زیره سیاه دارای دانه‌های روغنی می‌باشد كه خواص بسیار زیادی دارند. این گیاه در قاره‌های آسیا و آفریقا بیشتر یافت می‌شود و روغن سیاه‌ دانه برای بدن نوزاد خواص باورنکردنی و بی‌شماری دارد. همچنین اینكه روغن سیاه‌ دانه بر خلاف سایر گیاهان دارویی بوی خوبی نیز دارد. این گیاه دارویی در زمره روغن‌های طبیعی قرار می‌گیرد. به این معنی كه روغن سیاه‌ دانه از قسمت‌های طبیعی گیاه مثل ریشه، گل یا برگ گیاه و نیز پوسته گیاه به‌دست می‌آید؛ بنابراین از بابت مصنوعی نبودن روغن سیاه ‌دانه برای بدن نوزاد باید خیالمان راحت باشد، همچنین اینكه در روایات اسلامی آمده است كه روغن سیاه‌ دانه برای بدن نوزاد بسیار كارآمد می‌باشد. از طرفی هرچه داروهای به كار رفته برای بدن نوزادان طبیعی‌تر باشد عوارض بسیار كمتری برای آن‌‌ها دارد. از طرفی امروزه تمام شركت‌های داروسازی و پزشكان به این نتیجه رسیده‌اند كه داروهای تولیدی برای كودكان و نوزادان را تا آنجا كه می‌توانند بر پایه گیاهان طبیعی و دارویی بسازند و از مواد شیمیایی ساختگی كمترین استفاده را ببرند زیرا این مواد ممكن است عوارض جبران‌ناپذیری را در سنین بزرگ‌سالی كودك ایجاد كند.

روغن سیاه ‌دانه برای نوزاد

ویژگی‌های اصلی روغن سیاه ‌دانه برای بدن نوزاد

روغن سیاه ‌دانه برای بدن نوزاد دارای رنگ‌دانه‌های طبیعی و بسیار ریز است كه می‌تواند به بدن او نفوذ كرده و اثر خود را بگذارد.
همچنین اینکه این نوع روغن در بدن نوزاد قادر به حل كردن چربی است و می‌تواند در مدت زمان بسیار كوتاهی به پوست بدن نوزاد نفوذ كند.
این روغن به عنوان یك روغن طبیعی دارای ذرات اكسیژن بوده بنابراین روغن سیاه‌ دانه برای بدن نوزاد قابلیت انتقال مواد لازم به بدنش را دارد. از طرفی در صورتی كه سلول‌های بدن نوزاد اكسیژن كافی نداشته باشند باعث ایجاد بیماری‌های عفونی در بدن او می‌شود؛ بنابراین می‌توان گفت كه روغن سیاه‌ دانه می‌تواند منجر به تقویت سیستم ایمنی در بدن نوزاد شود.

۲از آنجا كه روغن سیاه‌ دانه مانند یك آنتی‌ اكسیدان در بدن یک نوزاد عمل می‌كند، می‌تواند رادیكال‌های آزاد موجود در بدن نوزاد را از بین ببرد. همچنین اینكه روغن سیاه‌ دانه می‌‌تواند مانع فعالیت میكروارگانیسم‌ها و دیگر ذرات عفونی شود و نیز از فعالیت این موجودات ذره‌بینی مثل قارچ‌ها در پوست نوزاد جلوگیری می‌كند؛ زیرا همانطور كه می‌دانید پوست نوزادان به علت حساسیت بالا در معرض بیماری‌های پوستی قرار دارد بنابراین با استفاده از روغن سیاه‌ دانه قادر خواهید بود از این گونه بیماری‌های پوستی در بدن نوزاد جلوگیری كنید.
همچنین روغن سیاه دانه برای لوزه می تواند بسیار مفید است.

روغن سیاه دانه برای سفیدی مو

روغن سیاه‌ دانه قادر به از بین بردن سموم و تصفیه خون در متابولیسم بدن نوزاد است. روغن سیاه‌ دانه همچنین دارای ماده‌ای به نام تراپن بوده كه با استفاده از این ماده قادر است از ایجاد بیماری‌هایی چون فراموشی، اسكلروز و پاركینسون در سنین بالاتر نوزاد جلوگیری كند.
از دیگر خواص روغن سیاه‌ دانه می‌توان به تقویت روان و سلامت فیزیكی نوزاد و همچنین ماندگاری تاثیر آن در سنین بالاتر اشاره كرد.
روغن سیاه‌ دانه نیز در مقابله با سرماخوردگی در بدن نوزاد بسیار مفید بوده و قادر است انواع سرماخوردگی‌ها و علائم آن را در بدن او برطرف كند.
روغن سیاه‌ دانه نیز می‌تواند باعث شفافیت و شادابی پوست نوزاد شما شود و جوش‌ها و دانه‌های موجود در بدن او را از بین ببرد.
همچنین اینكه از آنجا كه ماساژ نوزاد به آرام كردن او كمك می‌كند می‌توانید برای این كار با یك تیر دو نشان بزنید و با روغن سیاه‌ دانه بدن نوزادتان را ماساژ دهید تا هم او را ماساژ داده باشید تا آرام شود و هم از خواص بی نظیر روغن سیاه‌ دانه استفاده كرده باشید.

نحوه استفاده از روغن سیاه‌ دانه برای بدن نوزاد

نحوه استفاده از روغن سیاه‌ دانه برای بدن نوزاد

به منظور استفاده از روغن سیاه‌ دانه برای مشاهده خواص گفته شده در بالا باید با استفاده از این روغن كل بدن كودك به جز سر او را مالش دهید و برای درمان سرماخوردگی می‌توانید علاوه بر مالش بدن با استفاده از این روغن، كمی از آن را به پشت گوش و پیشانی كودك نیز بزنید.

روغن سیاه‌ دانه و درمان زكام سرد

از قدیم نوعی بیماری در نوزادان و كودكان به نام زكام سرد وجود داشته كه روغن سیاه‌ دانه قادر به درمان آن بوده است. نوزادانی كه دچار زكام سرد می‌شوند علائمی چون رنگ پریدگی و كاهش دمای بدن را تجربه می‌كنند كه در كنار این علائم به عنوان علائم اصلی نشانه‌هایی مانند سرماخوردگی مثل آبریزش بینی و سرفه‌های همراه با خلط را تجربه می‌كنند. مواد مترشحه از بینی و حلق نوزاد مبتلا به زكام سرد رنگ سبز داشته كه همانطور كه گفته شد شبیه به سرماخوردگی عفونی است. روش مصرف روغن سیاه‌ دانه برای بدن نوزادی كه دچار این مشكل شده خوراندن این روغن همراه با عسل به نوزاد بالای ۸ ماه است. نسبت حل كردن این روغن در عسل نیز یك به سه است؛ یعنی یك مقدار كم روغن سیاه‌ دانه را با سه برابر همان مقدار عسل تركیب كنید. همچنین اینكه از آنجا كه این روغن دارای عوارض جانبی بسیار كمی برای نوزاد است می‌توان به منظور جلوگیری از ایجاد زكام سرد در نوزاد این تركیب را از اوایل فصل سرما به صورت هر شب قبل از خواب به او خوراند.

رقیق كردن روغن سیاه ‌دانه برای بدن نوزاد

در صورتی كه روغن سیاه‌ دانه برای نوزاد شما كمی غلیظ باشد می‌‌توانید آن را با سایر روغن‌‌های رقیق طبیعی مثل روغن كنجد، روغن زیتون، روغن آفتاب‌گردان و روغن كرچك تركیب و رقیق كنید؛ زیرا این روغن‌‌‌ها علاوه بر طبیعی بودن عوارض خاصی ندارند و واكنش خاصی با روغن سیاه‌ دانه نخواهند داد.

تجویز روغن سیاه ‌دانه برای بدن نوزاد

تجویز روغن سیاه ‌دانه برای بدن نوزاد

اما با وجود تمام تفاسیر گفته شده و خواصی که روغن سیاه‌ دانه برای بدن نوزاد دارد باید بگوییم كه از آنجا كه هیچ ماد‌ه‌ای بر روی كره زمین حتی آب آشامیدنی ساده‌ای كه می‌خوریم، بدون عوارض جانبی نیست بهتر است قبل از استفاده از روغن سیاه‌ دانه برای نوزاد با پزشك متخصص اطفال مشورت كنید و دستور لازم را از او بگیرید؛ زیرا ممكن است فرزند شما مشكلی داشته باشد كه این روغن برای بدن او مضر باشد؛ بنابراین هیچ دارویی حتی داروهای گیاهی را سرخود و بدون مشورت پزشك نه تنها برای نوزادتان بلكه برای بزرگ‌سالان نیز تجویز و استفاده نكنید. البته این موضوع كه روغن ‌سیاه‌ دانه دارای عوارض جانبی بسیار كمی برای بدن نوزاد می‌باشد كاملا درست است ولی مبنی بر این نیست كه هیچ گونه عوارض جانبی ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست